הפונטון של אלרון

לא כל חובב פונטים הוא מעצב אבל כל מעצב מחבב פונטים. נשמע קצת מכליל? אבל נכון.
לא ניכנס לסוגי פונטים או ההשפעה של בחירת הפונט הנכון על העיצוב, הפעם רציתי לשתף באתר מעניין וחביב של מעצב פונטים מוכשר המציע מלבד פונטים יפים גם חוויית משתמש מעולה.

אלרון בוקאי הוא מעצב פונטים צעיר ואוטודידקט. את עבודות העיצוב הראשונות שלו החל בגיל 11, ומה שהחל כתחביב המשיך בלמידה עצמית מתמשכת ובהתמחות בעיצוב פונטים.
כששואלים אותו מה הוא הכי אוהב בתחום הזה, התשובה היא: “בפונטים יש מגבלות טכניות – אחד האהבות שלי זה לפרוץ אותן בעזרת דרכים יצירתיות ולהביא משהו חדש”.
גם את אתר הפונטון אלרון עיצב ובנה בעצמו, מה שמחזק את ההלימה בין חווית המשתמש לבין התוכן והגרפיקות באתר.

מה מוצלח באתר הפונטון?

  • הניסוח האישי, הקו העיצובי, המבנה והניווט מדברים באותה שפה סגנונית נעימה וקלילה.
  • גם לא-מעצבים יהנו מהחוויה האסתטית, הגישה הבלתי-מתאמצת והידע הטיפוגרפי באתר.
  • דוגמאות ויזואליות לשימוש ממשי בפונט. בבחירת פונט בד”כ צריך לדמיין רק מהתבוננות בשורת אותיות אם הפונט הזה יכול לשמש אותי ולמה הוא עשוי להתאים. בפונטון מוגשת תצוגה צבעונית ומוקפדת בטיפוגרפיה ובתמונות שממחישה בצורה טובה מה אפשר לעשות עם הפונט.
  • תוספים שימושיים ומעניינים לפונט, כמו ספלאשים, חיצים, סלסולים והדגשות שמוסיפים טאץ’ נוסף לעיצוב וחוסכים למעצב הרבה עבודה. מעין freebie גרסת המעצב.
  • טיפים חשובים לשימוש בפונטים האלו, וגם בעבודת טיפוגרפיה בכלל, שלא כל מעצב יודע.
fonton1
מתוך אתר הפונטון
דוגמאות לשימוש בפונט בשילובים שונים עם פונטים נוספים

מעבר לעיצוב היפה של האתר, חווית הביקור בו מזמינה, חלקה ומעניקה ערך מוסף. המחשבה על המשתמש ניכרת בכל מקום: בהתרשמות מהפונטים וממשק ההתנסות בכל פונט, ועד ההורדה וה-follow up שאחרי.

הפונטון
רעיונות מעוצבים לשימוש בפונט – מתוך אתר הפונטון

מה צפוי בהמשך

לאחר שהשיק את הפונט החדש ‘סופרנובה’, שבו מככבים הקישוטים שאנשים מאוד אהבו, אלרון ממשיך בכיוון ועובד על פונט חדש וכיפי נוסף. (ספוילר קטן: מדובר בפונט מחובר כמו קרושה, עם קישוטים כמו בסופרנובה, אך נוח יותר לכיס).

בקרו ב-https://hafonton.co.il/
הרבה דברים יפים גם ב-הפונטון באינסטגרם

נעים להכיר, אני דקלה גפן, מעצבת ומפתחת UI כבר 14 שנה, מאיירת וכותבת. מרקע של עיצוב תקשורת חזותית הגעתי לתחום הדיגיטל, ואני עוסקת בעיצוב ופיתוח אתרים וממשקים. אני אוהבת את החיבור בין איפיון שמתרכז במשתמש, עיצוב מדויק וכתיבת קוד חכם שיוצר חוויה חלקה ומניעה לפעולה.

מוזמנים להגיב

כתובת המייל לא תפורסם.