חזרה לספסל הלימודים (והפעם עם לפטופ)

code sample
אז חזרתי לספסל הלימודים והתחלתי לאחרונה קורס מצוין בשם פיתוח תבניות וורדפרס, נושא שמשיק לתחום העבודה שלי ומעניין אותי, בעיקר כי הוא נכנס לעומק מערכת הוורדפרס, כולל התשתית הכי בסיסית של בניית אתרים. (למי שעוד לא מכיר כדאי להתוודע לעולם ניהול ועיצוב התכנים בוורדפרס)

היה די מרגש לחזור ללמוד בשיעורים של ממש, בכיתה, עם מורה, שיעורי בית והכול. לא היה פשוט להתחייב לעוד מסגרת, אפילו אם מדובר רק בכמה חודשים, אבל ההחלטה להירשם לקורס פיתוח בוורדפרס דווקא היתה קלה. רשימת הנושאים בקורס כללו את נקודות הקושי שלי, להרגשתי, כמעצבת שגם בונה ומתחזקת את המוצרים עליהם אני עובדת.

כל מי שעוסק בתחום האינטרנט יודע שללמוד ולהתעדכן בצורה עצמאית זה פחות או יותר הכלל מס’ 1 של מעצבים ומפתחים בעולם האונליין. הידע השימושי לעבודתי היום כלל לא היה קיים כשלמדתי תקשורת חזותית לפני שנים, וחוץ מפיתוח קונספט, חשיבה יצירתית וטיפוגרפיה שהם ככל הנראה הבסיס לכל עבודה גרפית, כל העולם הטכנולוגי משתנה בקצב מתמיד.

ואכן, כל הזמן לומדים. מפרויקט לפרויקט, מאתגר אחד למשנהו וגם בצורה מוכוונת כשרוצים להכיר תחום חדש. במקרה שלי הרצון היה לחזק את הבסיס לבניית האתרים ולמערכת וורדפרס אותה אני מכירה שנים, מכיוון שהלימוד העצמי עליו התבססתי עד היום השאיר פה ושם “חורים” ומושגים סתומים שהולכים ומתבהרים במשך הקורס. קצת כמו לקרוא עמודים בספר ברפרוף, ולהבין באיזה שלב שצריך לחזור להתחלה ולקרוא מילה מילה על מנת להבין טוב יותר מה קורה.

הבחירה בצורת הלימודים שונה אצל כל אחד. יש מי שיספיקו לו קורסי אונליין מקצועיים (והיום יש קורסים רבים חינמיים ואף בעברית) ויש מי שיעדיף את המורה הצמוד ואת התעודה בסיום הלימודים, אבל מה שחשוב זה להמשיך ללמוד ולהתקדם, בכל שיטה, כי זה המפתח ליהנות, להצליח במה שאתה עוסק וגם להבין באמת.

נעים להכיר, אני דקלה גפן, מעצבת ומפתחת UI כבר 14 שנה, מאיירת וכותבת. מרקע של עיצוב תקשורת חזותית הגעתי לתחום הדיגיטל, ואני עוסקת בעיצוב ופיתוח אתרים וממשקים. אני אוהבת את החיבור בין איפיון שמתרכז במשתמש, עיצוב מדויק וכתיבת קוד חכם שיוצר חוויה חלקה ומניעה לפעולה.

מוזמנים להגיב

כתובת המייל לא תפורסם.